piątek, 4 listopada 2011

Koncert - Bartłomiej Wołyniec, Kiev Office, Low-Cut + rock afterparty Boro 12.11Zapraszamy serdecznie na koncert zespołów Low-Cut, Kiev Office i Bartłomieja Wołyńca, do gdyńskiej Desdemony. Startujemy o 20:00. Jako pierwsi zagrają gdyńskie Kiev Office, po nich Low-Cut a na koniec after party w klimatach rock, indie a za konsoletą Boro.

Low-Cut

Chociaż to zupełnie nowa nazwa na polskiej scenie alternatywnej, grupa nie jest tworzona przez nowicjuszy. Większość składu Low-Cut ma za... sobą dziesiątki koncertów w kraju i za granicą, występy na takich festiwalach jak OFF, Open'er czy chociażby w radiowej Trójce. Jednak Low-Cut to nowy rozdział w karierze młodych artystów.

Grupa powstała na gruzach ostrzeszowskiej kapeli Let The Boy Decide, która ma w swoim dorobku dwie wydane płyty. Teraz muzycy znani z Let The Boy Decide wracają z nowym wokalistą, nowym materiałem i nową nazwą. W październiku do sklepów trafi ich album LTBD. Materiał nagrano latem w studiu Przemysława "Perły" Wejmanna (który produkował wcześniej album Much Terroromans oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide, Blue Raincoat czy Petera J. Bircha).

Masteringiem płyty Low-Cut zajął się Jacek Miłaszewski (znany z pracy nad albumami grup Acid Drinkers czy Closterkeller). Nad brzmieniem czuwał też Grzegorz Sawa-Borysławski z zespołu Neony.

Wokalistą Low-Cut jest Rafał Sztucki. Wspierają go muzycy znani z Let The Boy Decide: Łukasz Hoja, Krzysztof Szymasek, Krystian Pilarczyk i Michał Jamroży. Ich brzmienie osadzone jest gdzieś między americaną a indie rockiem. Tradycyjne instrumentarium rockowe uzupełniają ciepłe brzmienia pianina rhodes oraz saksofonu.

http://pl-pl.facebook.com/low.cut.band?sk=app_178091127385

Kiev Office

Kiev Office to trio z Gdyni. Fuzja Alternatywnego Rocka, Post-Punku i New Wave. Pierwsze próby odbyły się pod koniec 2007 roku. Pierwsze Koncerty na początku 2008. Szwedzki MusikDirekt Festival, Heineken Opener Festival, Jarocin, Węgorzewo, wiele różnych klubów, dużych miast i rewirów tajemnych. Do tej pory była ich setka. Prób było nieco więcej. Pierwszy oficjalny singiel Kievów pt. 'Laurel' Miał swą medialną premierę w Audycji radiowej Trójki 'Offensywa'.

Kievy regularnie goszczą na radiowych krajowych antenach. Po zakontraktowaniu w Nasiono Records latem 2009 roku ukazuje się poprzedzony dwoma ep-kami wyczekiwany album "Jest Taka Opcja". Album promowany jest długą ogólnopolską trasa koncertową. Drugi album grupy pt. "Anton Globba", wyprodukowany przez lidera grupy Michała Miegonia, to bezkompromisowa muzyczna podróż o wyraźnie noise'owym zabarwieniu, podczas której trio zapuszcza się nawet w rejony afrobeatu i dubu. To 13 piosenek które są hołdem dla Gdyni, Totartu i Trójmiejskiej sceny niezależnej.

http://www.myspace.com/kievoffice

Bartłomiej Wołyniec

Bartłomiej Wołyniec (ur. 1990) to młody polski songwriter i multi-instrumentalista. Przygodę z muzyką zaczął w wieku 8 lat gdy wybłagał od mamy starą gitarę klasyczną i niedługo potem układał już swoje pierwsze piosenki. W wieku 14 lat kupił elektryczną gitarę basową by w rodzinnym mieście Szczecinku dołączyć do zespołu Antypathy, później ze swoim kolegą z bloku założył efemeryczną punkową formację Jeż w Marchewce.

W wieku 17 lat rozpoczął pracę nad pierwszą epką, Hypochondriac Queen, która ukazała się nakładem znakomitego labelu Nasiono Karola Schwarza. Płyta została przyjęta bardzo ciepło a wysoki wokal Bartka został uznany za drażniący atut. Natomiast trasa koncertowa promująca ów materiał całkowicie zmieniła życie młodego artysty, który bardzo poważnie wziął się do pracy nad kolejnymi nagraniami.

Efekty tej pracy znalazły się na debiutanckiej dużej płycie Bartka, Wirmentacha (Cindie 2010), o której w polskiej prasie zrobiło się od razu dość głośno. Znakomite recenzje krążka każą wierzyć, że z Bartka wyrośnie wkrótce prawdziwie uznany i ceniony artysta.

http://www.youtube.com/watch?v=-F0zYRuLuh8

Wjazd 10 zł koncerty 5 zł sam after od około 22.30

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz